fbpx

ÜLDISED TELLIMISTINGIMUSED

Üldised tellimistingimused

  1. Üldine

1.1.        Tellija poolt esitatud tellimus on ostu-müügi lepinguks AC Kliima ja Tellija vahel. AC Kliima nõustub lepinguga, kui ta asub tellimust täitma. AC Kliima jätab endale vajadusel õiguse tellimus tühistada sellest Tellijat informeerides.

1.2.        AC Kliima ei vastuta kaupade kohaletoimetamise viivituse ja arusaamatuste eest juhul, kui need on tingitud Tellija poolt tellimuse vormistamisel esitatud andmete ebatäpsusest või ebaõigusest.

1.3.        Kataloogi hinnad on eurodes.

1.4.        Hinnad sisaldavad 20% käibemaksu.

  1. Tellimuse vormistamine

2.1.        Tellimust saavad esitada ainult täisealised ja teovõimelised Tellijad.

2.2.        Väikseim täidetav tellimus 100€. Kui tellitava kauba summa on väiksem, jätab AC Kliima omale õiguse tellimust mitte täita.

2.3.        Tellimuse vormistamiseks veebis tuleb minna AC Kaubamaja OÜ kodulehele ackliima.eu. Toodet saab otsida sisestades otsingusõna avalehel olevasse kastikesse või lehitsedes menüüd. Tellija peab tutvuma toote juures oleva kirjelduse, spetsifikatsioonide ja kohaletoimetamise tingimustega. Toote tellimiseks peab Tellija klikkama „Lisa ostukorvi“. Klikates „Ostukorvil“, näeb Tellija kogu oma ostukorvi koos tasutava summaga. Järgmises sammus tuleb sisestada Tellija andmed või logida sisse kasutades juba olemasolevat kasutajanime / parooli. Järgmises sammus tuleb valida makseviis. Enne lõplikku kinnitamist peab Tellija veenduma, et sisestatud detailid nii valitud toote kui ka Tellija andmete kohta on korrektsed.

2.4.        Tellimuse vormistamiseks telefonis/e-kirja teel, peab klient omama kas tootekoodi või toote täisnimetust, väljendama oma soovi tarneviisi kohta ning edastama oma andmed. NB: telefoni / e-kirja teel tellimuste eest ei saa tasuda pangakaardi või pangalingiga.

2.5.        Tellimuse vormistamiseks kupongi teel, peab Tellija täitma ära kataloogis oleva tellimislehe ning selle postitama. Kupongi saatekulud on tasutud AC Kaubamaja OÜ poolt.

2.6.        Tellimuse esitamisel on Tellija teadlik, et tellimusega kaasneb maksekohustus ja, et ta kinnitab, et on tutvunud AC Kliima tellimistingimustega.

2.7.        Mõningad tooted / teenused vajavad  ettemaksu või neid käsitletakse kui eraldi saadetist. Sellekohane info on mainitud tootelehel.

2.8.        Teenuse osutamine väikesaartele võib kaasa tuua ettemaksu kohustuse.

2.9.        Tellimuse esitamisel nii veebipoes kui ka telefoni teel, tuleb kliendile e-posti olemasolul kinnituskiri, milles märgitud kohaletoimetamise viis (ja aadress), maksetingimus, tellitud tooted ja eeldatav tarneaeg. Juhul kui Tellija märkab viga kinnituskirjal, tuleb sellest koheselt AC Kliimale teada anda kas e-posti või telefoni teel.

2.10.      Kui kinnituskirjal kirjutatud eeldatav tarneaeg erineb toote kirjelduses olevast tarnelubadusest, siis palume sellest teavitada AC Kliima klienditeenindust.

2.11.      Tellimust saab tühistada e-kirja või telefoni teel kuni saadetise kättesaamiseni.

2.12.      Nime- ja aadressimuutustest tuleb teavitada esimesel võimalusel e-kirjaga pood@ackliima.eu

  1. Järelmaksuga tellimine.

3.1.        Järelmaksu taotlust saab esitada alates tellimuse summast 250€.

3.2.        Esitades AC Kliimale tellimuse järelmaksuga, annate AC Kliimale ja tema järelmaksupartneritele OÜ Koduliising, Inbank AS, SVEA Finance AS ja LHV Pank õiguse töödelda oma isikuandmeid ning kontrollida avalikest allikatest Teie krediidivõimekust.

3.3.        Kui Teie järelmaksutaotlust ei rahuldata, tühistab AC Kliima tellimuse. Järelmaksutaotluse negatiivse vastuse põhjuseid saab Tellija uurida järelmaksupartneritelt iseseisvalt.

3.4.        Järelmaksuga tehtud tellimuste kättetoimetamine toimub ainult lepingu omanikule isikut tõendava dokumendi alusel.

3.5.        Järelmaksu ei saa vormistada, kui pakk on tellitud SmartPOSTi ja Omniva pakiautomaati.

3.6.        Järelmaksuga ostmiseks peab klient esitama isikukoodi ja dokumendi numbri, mille AC Kliima edastab laenuandjale. Laenuandja viib läbi krediidianalüüsi ja isiku samasuse tuvastamise ning selgitab välja kliendile krediidi andmise võimalikkuse. Laenuandjal on krediidianalüüsi tulemusena õigus jätta järelmaksutaotlus rahuldamata.

3.7.        Järelmaksuga ostetud kauba hind kuulub tasumisele võrdsete osamaksetena vastavalt Tellija poolt valitud järelmaksu perioodi kuude arvule, mis saab olla  6 - 60 kuud.

3.8.        Kauba vastuvõtmisega kohustub Tellija täitma järelmaksulepingu tingimusi ning tagama koos saadetise või muul viisil kätte saadud graafiku osamaksete tähtajalist tasumist.

3.9.        Tellijal on õigus igal ajal järelmaksulepingu alusel saadud laen ennetähtaegselt tagastada, teatades sellest laenuandjale kirjalikult ette 10 (kümme) päeva. Sellisel juhul on laenuandjal õigus nõuda hüvitist 1% ennetähtaegselt tagasimakstud krediidisummalt kui ennetähtaegse tagasimaksmise ja järelmaksulepingu lõppemise vaheline periood on pikem kui üks aasta ja 0,5% ennetähtaegselt tagasimakstud krediidisummalt kui ennetähtaegse tagasimaksmise ja järelmaksulepingu lõppemise vaheline periood on alla ühe aasta.

3.10.      Tellija võib järelmaksulepingust taganeda 14 päeva jooksul alates kauba kättesaamisest (Vt punkt 5). Lepingust taganemise korral loetakse Tellija taganenuks ka lepinguga seotud järelmaksulepingust.

3.11.      Järelmaksuga tellimuse vormistamisel kinnitab Tellija, et taotluses esitatud andmed on õiged, täielikud ning kajastavad Tellija finantsolukorda avalduse esitamise hetkel.

3.12.      Järelmaksuga tellimuse vormistamisel nõustub Tellija, et taotluses toodud andmed edastatakse AC Kaubamaja OÜ järelmaksupartneritele ja Tellija volitab AC Kaubamaja OÜ järelmaksupartnereid tegema päringuid Tellija pensionikonto kohta ja tutvuma pensionikonto andmetega Eesti väärtpaberite keskregistris.

3.14.      Tellija on teadlik, et järelmaksupartner võib Tellijale teha krediidi väljastamiseks automaatse otsuse Tellija poolt taotluses esitatud ja muudes asjakohastes andmekogudes olevate andmete põhjal.

3.15.      Järelmaksupartneritel on õigus AC Kliima vahendusel vajadusel küsida Tellija käest lisadokumente.

3.16.      Tellimus võetakse töösse sel hetkel, kui on järelmaksutaotlusele on saabunud positiivne otsus.

3.17.      Järelmaksupartnerite tüüptingimustega saab Tellija tutvuda partnerite kodulehtedel.
Svea Finance AS - https://sveafinance.ee/et/jarelmaks
              Koduliising AS - https://www.liisi.ee/jarelmaks
              LHV -https://www.lhv.ee/et/jarelmaks
              InBank AS - https://www.inbank.ee/inside/legal/terms/ 

  1. Kauba kättesaamine ja tarneaeg

4.1.        Kauba kättesaamine ja tarne toimub Eesti piirides.

4.2.        Kaubad on saadaval kuni kaupu jätkub. AC Kliimal on õigus lepingust taganeda juhul, kui tellitud kaupa ei ole võimalik tarnida.

4.3.        AC Kliima informeerib Tellijat lepingust taganemisest esimesel võimalusel kas telefoni või e-kirja teel. Juhul, kui Tellija on tellitud kauba eest juba tasunud, tagastab AC Kliima ostuhinna hiljemalt 14 tööpäeva jooksul.

4.4.        Kättetoimetamise kiirus oleneb toote juures olevast tarnelubadusest. Kui tarnelubadust ei ole märgitud, siis tarnelubadus on 4 nädalat. Tarnelubadus on indikatiivne ja võib nihkuda olenevalt pühadest ja ettearvamatutest asjaoludest.

4.5.        Samas tellimuses olevad erinevate tarneaegadega tooted/teenused saavad tellimuse kinnitamisel lõpliku tarneaja kõige pikema ooteajaga toote järgi.

4.6.        AC Kliima jätab endale õiguse erinevate tarneaegadega toodete/teenuste tellimusi poolitada ning tarnida neid mitmes jaos.

  1. Tagastamine

5.1.        Tellijal on õigus põhjust avaldamata 14 päeva jooksul e-poest tellitud kauba kättesaamisest lepingust taganeda ning kaup tagastada. Tasuta tagastamisel peab kasutama sama tarneviisi, kuidas pakk algselt saadi.

5.4.        Tagastatud toode peab olema originaalpakendis, originaalmarkeeringus ning samasuguses komplekssuses nagu Tellijale väljastamise hetkel. Kaup, mis saabub Tellijani pakendis osadeks võetuna, peab tagastamisel olema samuti osadeks võetud ning pakendatud samamoodi nagu kauba väljastamisel Tellijale. Kui kauba pakendit on võimalik avada pakendit rikkumata, kohustub Tellija pakendi selliselt ka avama. Kauba küljes olevad kauba seisukorra kaitsmiseks paigaldatud esemed (nt kaitsekiled), mis ei takista kauba proovimist ja sellega tutvumist, peavad kauba tagastamisel olema eemaldamata.

5.5.        Juhul, kui kauba originaalpakend on kahjustunud või kui kauba prooviperioodil toimunud kauba kasutamine ületab kaubaga tutvumiseks vajaliku mõistliku ulatuse või kui tagastatav kaup ei ole uue samalaadse kaubaga analoogilises seisukorras, siis on AC Kliimal õigus arvestada Tellijale tagastamisele kuuluvast summast ühepoolselt maha kauba väärtuse vähenemisele vastav hüvitis. Hüvitise suurus määratakse kindlaks lähtudes tagastatud kauba väärtuse võimaliku vähenemise ulatusest ning hüvitise suurusest teavitatakse Tellijat esimesel võimalusel pärast hüvitise suuruse väljaselgitamist.

5.6.        Vahetuskauba teenus on Tellijale tasuta.

5.8.        Kui saadetise kättetoimetamine toimus kullerteenusega, peab Tellija ühendust võtma AC Kliimaga, kes korraldab kulleri kutse.

5.9.        AC Kliima tagastab Tellija poolt tasutu, kuid mitte hiljem kui 14 päeva jooksul lepingust taganemise teate jõudmisest AC Kliimani.

5.10.      Kui Tellija soovib kasutada oma 14-päeva tagastamise õigust, siis tagastamise kulud katab algselt AC Kliima, lõppkokkuvõttes Tellija. Juhul kui Tellija kasutab postiteenust, siis tagastab Tellija toote tagastamisevormi alusel AC Kliima kuludega, mis hiljem tagastamisele kuuluvast summast maha arvestatakse. Toote algselt kättesaamisega seotud postikulu hüvitatakse proportsionaalselt.

5.11.      14-päevane tagastamisõigus ei kehti kauba puhul, mis on valmistatud Tellija isiklikke vajadusi arvestades; kauba puhul, mis on kiiresti riknev või vananev; perioodiliselt ilmuvate trükiste puhul; audio- ja videosalvestustele ning arvutitarkvarale, juhul kui Tellija on ümbrise avanud. Samuti ei kohaldata tagastamisõigust toodetele, mis ei ole kõlblik tagasisaatmiseks tervisekaitse või hügieenilistel põhjustel ning kui see on pärast kohaletoimetamist avatud (nt kosmeetika, parfüümid, pesu ja bikiinid).

5.12.      Loodusjõudude poolt tootele tekitatud kahjusid AC Kliima ei korva.

5.13.      Tagastamise õigus ei laiene juriidilistele isikutele. Tarbijakaitseseaduse mõistes on tarbija eraisik.

5.14.      Tagastades toodet kulleriga, on õigus teenusepakkujal kauba vastuvõtmisest keelduda, kui toode ei ole pakendatud korrektselt ja turvaliselt. Teistkordseks tagastamiseks tellitud kulleri kulu katab Tellija.

  1. Pretensioonide esitamise aeg

6.1.        Tellijal on õigus puuduse ilmnemisel pöörduda hiljemalt kahe kuu jooksul AC Kaubamaja OÜ poole, saates vabas vormis avalduse aadressile pood@ackliima.eu  Avalduses peab Tellija ära tooma probleemi kirjelduse, lisama võimalusel pildid defektist, kasutusjuhendi põhjal edastama defektsete osade tähised ja avaldama soovi võimaliku lahenduse osas (kompensatsioon või parandus). AC Kliima vastab Tellija esitatud kaebusele kirjalikult või kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis 15 päeva jooksul.

6.2.        Pretensiooni menetluse aeg algab, kui Tellija on esitanud vajaliku informatsiooni toote defekti olemuse kohta (punkt 6.1).
6.3.        Pretensioonide esitamise aeg on 2 aastat. Seejuures tuleb arvestada, et kui kaubal ilmneb puudus 6 kuu jooksul peale selle ostmist, siis eeldatakse, et need olid olemas juba kauba ostmise ajal, kui AC Kliima ei tõesta vastupidist. 6 kuu jooksul tekkinud defekti puhul, toote diagnostikaga seotud kulud katab AC Kliima. Juhul kui diagnostika tulemus näitab, et defekt on tekkinud Tellija vea tõttu, siis AC Kliima võib korraldada Tellija jaoks tasulise remondi või saata toode Tellijale tagasi. Kui Tellija ei nõustu diagnostika tulemusega, on tal õigus võtta teine arvamus, mille kulud jäävad algselt Tellija katta.

6.4.        Peale 6-kuulise perioodi möödumist kauba ostust tuleb Tellijal endal tõestada, et tegemist on tootmisveaga, mitte Tellija enda valest kasutamisest tingitud defektiga. Tellija korraldab ise diagnostika ja saadab selle tulemusel koostatud tööakti AC Kliimale. AC Kliimal on õigus tööakti järeldusega mittenõustumisel korralda teine ekspertiis, mille kulud katab algselt ise. Kui Tellijal ei ole võimalust diagnostikat korraldada, siis AC Kliima saab soovitada oma partnerite töökodasid. Sellega seonduvad kulud katab Tellija kuni pole tõestatud, et tegemist oli toote defektiga. Pretensioonide lahendused võivad olla kas osaline hüvitis, toote tagasiost, vahetus või parandus.

6.5.        Kui pretensioon tingib, et toode tuleb toimetada tagasi AC Kliimale, peab Tellija pakendama toote turvaliselt ja täielikult. Tagastades toote kulleriga, on õigus teenusepakkujal kauba vastuvõtmisest keelduda, kui toode ei ole pakendatud korrektselt ja turvaliselt. Teistkordseks tagastamiseks tellitud kulleri kulu katab Tellija. Pakkimisega tekkinud kulud katab Tellija.

6.6.        Kui Tellija ei nõustu remonditud toodet vastu võtma või pole AC Kliima Tellijaga korduvalt ühendust saanud kõiki olemasolevaid kontaktandmeid kasutades, hoiab AC Kliima toodet enda laos 3 kuud ning seejärel utiliseerib toote. Kui Tellija soovib, et remonditud toodet hoitakse kauem, siis kehtib sellele ladustamise hinnakiri.

  1. Vaidlused

7.1.        Juhul kui Klient tunneb, et tema õigusi on rikutud, võib Klient kasutada järgnevaid õiguskaitsevahendeid, mis tulenevad Võlaõigusseadusest;

7.1.1 nõuda kohustuse täitmist ehk nõuda asja parandamist või asendamist;
7.1.2 oma võlgnetava kohustuse täitmisest keelduda;
7.1.3 nõuda kahju hüvitamist;
7.1.4 taganeda lepingust või öelda leping üles;
7.1.5 alandada hinda;
7.1.6 rahalise kohustuse täitmisega viivitamise korral nõuda viivist.

7.2.       Lepingu täitmisel tekkivad vaidlused püütakse lahendada läbirääkimiste teel. Kokkuleppe mittesaavutamisel lahendatakse vaidlused kohtu korras Eesti Vabariigis kehtivate õigusaktide kohaselt kohtus. Tellijal on Lepingust tulenevate vaidluste kohtuväliseks lahendamiseks õigus pöörduda Tarbijakaitseameti juures tegutseva Tarbijavaidluste komisjoni poole. Tarbijavaidluste komisjoni poole pöördumise õiguse kasutamine ei võta Tellijalt õigust pöörduda vaidluse lahendamiseks kohtu poole. Menetlustingimustega saab tutvuda ning avaldust esitada siin. Tarbijavaidluste komisjoni pädevuses on lahendada Tellija ja Veebipoe vahel sõlmitud lepingust tulenevaid vaidlusi. Tellija kaebuse läbivaatamine komisjonis on tasuta.

VÕTKE MEIEGA ÜHENDUST

* = kohustuslikud väljad

[recaptcha]

Close Menu
×

Cart